UV-ERFLO

UV-ERFLO to skuteczny system ciągłej dezynfekcji powietrza przepływającego przez układy klimatyzacji i dystrybucji powietrza w autobusach, wykorzystujący promieniowanie UV-C o najszerszym spektrum biobójczym. Biobójcze spektrum systemu UV-ERFLO obejmuje zarówno SARS-CoV-2, jak i inne patogeny (m.in. wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie, mikroorganizmy chorobotwórcze), które mogą powodować poważne problemy zdrowotne u ludzi, także w skali epidemicznej. Zasada działania oparta jest na emisji promieniowania UV-C o odpowiednio dobranej długości fali przez właściwie zwymiarowane moduły systemu, zainstalowane w stosownych miejscach układu klimatyzacji lub/i dystrybucji powietrza w pojeździe.

Bus AC

System UV-ERFLO przeszedł pozytywnie i bez zastrzeżeń wymagane badania techniczne przeprowadzone przez Katedrę Elektrotechniki i Elektrotechnologii Politechniki Lubelskiej, na podstawie których moduły UV-ERFLO zostały oznakowane certyfikatem CE.

Badania in vitro weryfikujące silne działanie biobójcze modułów UV-ERFLO wobec referencyjnych szczepów drobnoustrojów najczęściej występujących w powietrzu, w tym w autobusach oraz w systemach klimatyzacji, zostały natomiast przeprowadzona przez Katedrę Mikrobiologii Farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Podstawowe parametry techniczne systemu UV-ERFLO w przykładowych konfiguracjach dla dwóch typów pojazdów przedstawia poniższa tabela.

Nazwa Pojazd 12m Pojazd 18m
Konfiguracja modułów 2 x 36W + 2 x 36W 2 x 36W + 2 x 36W + 2 x 36W
Sumaryczna moc znamionowa 144 W 216 W
Sumaryczna moc promieniowania UV-C 48 W 72 W
Długość fali UV-C 254 nm 254 nm
Zasilanie 24 VDC 24 VDC

System UV-ERFLO nie wytwarza ozonu i – dzięki specjalnym osłonom – nie kieruje promieniowania UV-C do przestrzeni pasażerskiej. Jak widać na powyższym zdjęciu, profesjonalny miernik UV-C wskazuje zerowy poziom promieniowania przenikającego do przestrzeni pasażerskiej autobusu (niebieski kolor widoczny na zdjęciu nie jest promieniowaniem UV-C – to tylko wizualny efekt uboczny towarzyszący emisji UV-C, samo promieniowanie UV-C jest całkowicie niewidoczne). Dzięki temu, system UV-ERFLO może być bezpiecznie eksploatowany podczas realizacji codziennych zadań przewozowych i obecności pasażerów w pojeździe.

Dzięki modułowej budowie, instalacja systemu UV-ERFLO w danym pojeździe może zostać rozbudowana o dodatkowe moduły, m.in. detektory zwiększające bezpieczeństwo i wygodę serwisowania.

UV-ERFLO_info_pl

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułami oraz materiałami prasowymi związanymi z uruchomieniem systemu UV-ERFLO:

Puławy: podróżowanie w okresie pandemii będzie bezpieczniejsze

Sposobem w wirusa: UV-ERFLO od In-Lab

In-Lab zamontuje dezynfektory powietrza w lubelskich autobusach i trolejbusach

MZK Biała Podlaska testuje UV-ERFLO

www.BezpiecznyBus.pl – UV-ERFLO – Galeria zdjęć

Przystanek Szczepienie (autobus do szczepień wyposażony w system UV-ERFLO)

Lublin kupi lampy do odkażania autobusów. Wybrano dostawcę